menuМеню
img

Меню

ЧИ МОЖЕ ПРИЧЕТНИЙ ДО ПРОВОКАЦІЇ ЗЛОЧИНУ ПРОКУРОР ПІДТРИМУВАТИ ДЕРЖАВНЕ ОБВИНУВАЧЕННЯ?

Верховний Суд неодноразово висловився щодо обов’язку сторони державного обвинувачення спростовувати версію Захисту про вчинення провокації неправомірної вигоди (зокрема, Постанова від 12.02.2019 № 522/2256/16-к).

Зазначена правова позиція повинна застосовуватися під час захисту від обвинувачень у будь-яких інших спровокованих злочинах.

Перевірка версії щодо провокації злочину можлива виключно шляхом допитів причетних до неї оперативних співробітників, слідчих та прокурорів.

Відповідно – причетні до провокації особи, які є свідками у даному кримінальному провадженні, мають бути відведені від її розслідування та подальшого підтримання державного обвинувачення.

Приклад з практики:

Під час Підготовчого судового засідання заявив клопотання про виклик оперативного співробітника, слідчого та прокурора, причетних до провокації неправомірної вигоди, до суду для допиту як свідків.

Клопотання Судом частково задоволено: погоджено виклик оперативного працівника і слідчого, та відмовлено у виклику прокурора, оскільки він підтримує державне обвинувачення у справі.

Часткове задоволення клопотання Захисту дає підстави стверджувати про обґрунтованість доводів щодо провокації неправомірної вигоди.

Очевидно, що участь прокурора у реалізації провокації злочину є обставиною, яка викликає сумнів у його неупередженості, а повноваження Державного обвинувача будуть використовуватися з метою приховання допущених порушень Закону.

Відповідно, у справі буде зроблено достатня кількість Заяв про відвід такого прокурора, доки його не відведе Суд, або він не заявить самовідвід… Допит прокурора буде проведено!!!

Якщо Суд та Прокурор не забезпечать дотримання Закону – це стане безспірною підставою для скасування будь-якого іншого, окрім виправдувального, вироку!

Посилання на Facebook

 

Записатись на консультацію

Контакти